На Вінничині через загоряння очерету 10-річний хлопчик опинився у пастці вогню

29.03.2023, 12:53

У Тростянецькій громаді на Вінничині увечері 27 березня сталась надзвичайна ситуація. Два неповнолітніх брати, віком 10 та 15 років вигулювали собаку та вирішили піти до ставу, коли сталось загоряння сухого очерету. За словами бабусі хлопчиків Марії Миколаївни, молодший має поганий зір і стверджує, що ніби чув потріскування та запах диму, але вогню поблизу не бачив. Загравшись, діти усвідомили, що навколо розгорається вогонь, тоді старший брат Віктор намагався вибігти з 10-річним Назаром через яр, але менший через страх та паніку вирвався і опинився у пастці. 

Як розповідає пані Марія, старший брат одразу зателефонував мамі, яка і витягнула Назара з вогню на собі:

"Вона через болото лізла, через трясовину, бо не було як. Зняла із себе куртку і почала тушити той вогонь, робила коридор, щоб можна було витягнути звідти дитину. І сама горіла, і ту куртку викинула там, і взуття, боса бігла. Сильний шок в дітей був, старший налякався. Йому стало погано. Насилу привели до тями".

Наразі хлопчик з мамою перебувають в опіковому відділення лікарні ім. Пирогова у Вінниці, куди їх доставили машиною швидкої допомоги. Стан маленького Назара важкий, але стабільний, дитина отримала опіки 2 та 3 ступенів, тому тепер на  нього чекає операція. Старший брат Назара  Віктор не постраждав та знаходиться вдома під наглядом бабусі.

Коментуючи причини даного інциденту, заступниця начальника відділу комунікацій Нацполіції області Наталя Скалій сказала, що, можливою причиною пожежі є необережне поводження з вогнем місцевими дітьми.

Нагадуємо, що спалювання сухостою є забороненим та веде за собою штраф, а також під час воєнного стану може бути прирівняний до диверсійної діяльності. Підкреслюємо необхідність нагляду за дітьми під час ігор на відкритій місцевості та роз'яснення правил пожежної безпеки. 

Останні новини