Про це йдеться в статті журналу Translational Psychiatry .
Наслідками тривалого стресу часто бувають психіатричні та фізичні порушення, метаболічні розлади, погіршення настрою тощо. Одна з причин впливу – стрес погіршує психологічну стійкість, що може призвести до зменшення мотивації до активного способу життя, раціонального харчування, а також принести нові звички – вживання алкоголю, тютюнопаління. Науковці Єльського університету вирішили дослідити, чи допомагає стійкість до стресових ситуацій запобігти старінню.
Вчені використали епігенетичний годинник GrimAge, щоб з'ясувати, як пов'язаний стрес із біологічним старінням. У дослідження брали участь 444 здорових учасників віком від 18 до 50 років, які здали необхідні аналізи, пройшли співбесіду з лікарем.
Дослідження показало, що люди, у яких було більше стресових подій у житті, мали більший біологічний вік, ніж хронологічний, що свідчить про прискорення старіння. Учасники, які могли себе контролювати під час стресових ситуацій, мали нижчий показник біологічного віку.
Науковці дійшли висновку, що у здорових людей багато стресу впливає на прискорення старіння, емоційну регуляцію та самоконтроль. Вони заявляють на необхідності проведенні додаткових досліджень.