Попередні дані з Південної Африки показують, що варіант коронавірусу "Омікрон" не на стільки небезпечний, як попередні варіанти.
Про це заявила доктор Емма Ходкрофт, епідеміолог з Бернського університету, передає Бі-бі-сі.
Однак, за її словами, робити висновки поки рано. У порівнянні з Великобританією, наприклад, населення Південної Африки досить молоде, тому важких випадків там менше.
Багато південноафриканців вже перехворіли на коронавірус або були вакциновані, тому у них менше шансів тяжкого перебігу хвороби.
У багатьох інфікованих "Омікроном" зараження відбулося недавно, і до появи серйозних симптомів, що вимагають госпіталізації, ще не пройшло достатньо часу.
"Навіть якщо "Омікрон" менш небезпечний, він, схоже, поширюється так швидко, що, якщо багато хто в Великобританії заразиться приблизно в один і той же час, це виявиться занадто важким ударом для служби охорони здоров'я, яка вже хитається під ударами варіанту "Дельта", - сказала Ходкрофт.
Шабір Мадхі, професор вакцинології з Університету Вітватерсранда в Йоганнесбурзі, теж вважає, що новий варіант набагато більш заразний, але смертність від нього буде меншою.
Він вважає, що кількість людей в ПАР, які опинилися в лікарні, буде набагато нижче числа госпіталізованих на більш ранніх стадіях епідемії.
"Наприклад, вчора було зареєстровано близько 20 тис. випадків, і близько 25 осіб померли від COVID-19. В ході спалаху "Дельти", коли в Південній Африці реєстрували 20 тис. випадків, щодня вмирали від 250 до 300 осіб", - сказав він.