Україна вийшла з лідерів антирейтингу за рівнем захворюваності на COVID-19 серед великих країн Європи та наразі посідає п'яту сходинку.
Про це на онлайн-брифінгу повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко.
"Ситуація в Україні стабілізується та покращується…, але це ще не перемога над вірусом остаточна. Ми все ще перебуваємо на досить великих значеннях захворюваності і смертності", - зазначив він.
За словами Ганиченка, у ряді європейських країн наразі спостерігається повторний спалах COVID-19.
"Це абсолютно пряма загроза Україні у тому плані, що навіть після спаду, який зараз продовжує спостерігатися в Україні і за кількістю виявлених випадків, і за кількістю госпіталізацій, може бути повторне зростання", - вважає він.
Зокрема, за тиждень захворюваність на COVID-19 в Україні скоротилася на 8%, але на відміну від України рівень захворюваності в Європі продовжує зростати та вже досяг свого абсолютного історичного максимуму.
"На наступному тижні ми очікуємо, що Європа оновить свій історичний максимум і захворюваність там продовжить далі зростати", - сказав експерт.
За даними KSE, Україна вийшла з лідерів антирейтингу за рівнем захворюваності серед великих країн Європи та наразі посідає п'яту сходинку.
Водночас, за рівнем смертності від COVID-19 Україна продовжує перебувати на другій позиції після Румунії.
За словами Ганиченка, смертність є відкладеним показником, який може зростати вже й після того, як рівень захворюваності почав падати.
Україна також посідає третє місце за коефіцієнтом виявлення нових випадків COVID-19 за останні сім днів - 20%, що означає, що кожен п'ятий протестований українець виявляється інфікованим.
Однак у Всесвітній організації охорони здоров’я рекомендують утримувати цей показник на рівні 5% і нижче.