У середу, 22 грудня, відбувся випробувальний запуск третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС.
У церемонії, присвяченій цій події, взяли участь міністр енергетики Герман Галущенко, президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, народний депутат України Артем Чорноморів та інші.
Очільник енергетичного відомства Герман Галущенко підкреслив важливу роль збільшення потужностей Ташлицької ГАЕС для забезпечення маневрування енергосистеми та покриття пікових навантажень. Це важливий внесок у справу успішної інтеграції української та європейської енергосистем.
«Пуск третього гідроагрегату ТГАЕС – це наш крок до синхронізації з енергосистемою ЄС, а також відчутне зрушення на шляху до енергетичної незалежності України. Введення в роботу гідроагрегату №3 збільшить встановлену потужність Ташлицької ГАЕС до 453 МВт, що не тільки позитивно вплине на стабільність роботи енергосистеми України, але й стане помітним внеском у подальшу декарбонізацію економіки України», – зазначив міністр.
За словами керівника Енергоатома Петра Котіна, запуск 3-го гідроагрегату створює нові можливості для балансування й більш ефективної роботи вітчизняної атомної генерації, що є особливо актуальним під час проходження зимових пікових навантажень.
«Успішне випробування та подальше підключення третього гідроагрегату ТГАЕС до енергосистеми України є черговим кроком у розвитку Енергоатома, черговим успішно реалізованим інвестиційним проєктом Компанії, черговим внеском у розвиток енергетичної незалежності нашої країни, – зауважив пан Котін. – Пуск третього гідроагрегату сьогодні – головна святкова подія і наш подарунок країні з нагоди Дня енергетика».
Робота трьома гідроагрегатами Ташлицької ГАЕС не передбачає підняття рівня Олександрівського водосховища, який нині становить 16 метрів – відповідно, запуск третього гідроагрегату не спричинить жодних негативних наслідків для довкілля. Тим паче, що проєктом розбудови ТГАЕС передбачені численні природоохоронні, захисні й компенсаційні заходи. При цьому на фінансування соціальних та екологічних заходів прилеглих територій закладено 910,6 млн грн. Станом на 1 жовтня 2021 року їх фактичне фінансування становить 211,6 млн грн.