У четвер, 22 червня, у міській раді Вознесенська відбулась нарада із головами ТГ району, за участю Народного депутата України Артема Чорноморова. Окрім доповіді про стан справ у районі та основні аспекти над якими ведеться робота, а саме: законодавчі зміни, співпраця з АЕС, птиання доріг та будівництво нових важливих для району установ, пан Чорноморов також відповів на питання журналістів на прес-конференції після наради.
Про що йшлось детальніше:
1. Ви критикували керівництво Миколаївської прокуратури, був розгляд цього питання на профільному комітеті і чи можете розказати станом на зараз яка ситуація і як ви оцінюєте роботу прокуратури в області?
Я б не сказав, що це була критика, це були певні зауваження, оскільки було дуже багато звернень і те, що відбувалось і відбувається в області, це щодо оцінки лісів і земель які були віддані під ліси, де вказано що збитки державі складають 300-400 мільйонів, там різні цифри, я можу не згадати точно. У мене як у представника аграрного комітету здається, що у Миколаївській області тоді найдорожча земля в Україні знаходиться. Я ще не робив перевірку саме цих ділянок, і не звертався до кадастру, але я від себе направив звернення до фонду держ.майна, у якого безпосередньо функції які повинні оцінювати, то фонд держ.майна відповів, що до них прокуратура не зверталась. Тому в мене виникає питання, звідки у прокуратури обласної ці цифри. Тоді виходить, що обласна прокуратура просто в рандомному порядку оцінила будь-який гектар і на своєму пабліку офіційному написати. Друге, те зауваження, яке в мене було, якщо ви бачили звернення, тоді чому обласна прокуратура не публікує інформацію щодо проблем кримінальних, які відбуваються у самій прокуратурі, тобто про ліс в Миколаївській області, якого по суті і так немає вони написали, а про те що їхній колишній співробітник речові докази вкрав на 112 тис. Доларів вони чомусь не написали. Тому в мене дійсно було запитання, я звернувся до правоохоронного комітету, у якого повноваження безпосередньо змінювати кодекси пов*язані з правоохоронною діяльністю щодо розгляду мого звернення і звернути увагу на керівництво Миколаївської обласної прокуратури. Запит був підтриманий одноголосно, в тому числі головою комітету.
2. Ми знаємо, що в Южноукраїнську вже досить довго тривають конфлікти між владою та представниками ВП ПАЕС. Як ви оцінюєте роботу міської влади і чи може вона в такому стані ефективно працювати?
Дивіться, ситуацію я б не назвав саме конфліктом, оскільки в міській раді присутні по суті дві групи депутатів. Перша група, це ті які захищають інтереси атомної електростанції, але захищають партизанськими методами і свої особисті інтереси прикриваючись питаннями станції. Друга група це безпосередньо мешканці міста, які зацікавлені в розбудові міста. По суті це протистояння інтересів. Інтереси державного підприємства, яке на сьогоднішній час намагається навіяти місту відшкодування порядка 200 млн боргу комунального підприємства перед атомною станцією КП ТВКГ та депутатів, які по суті захищають саме інтереси мешканців міста. На мою особисту думку, я вважаю, що перш за все якщо ви відстоюєте інтереси цього боргу, то навіщо ви подавали у банкруцтво підприємство, це просто абсурд. Тобто ви хочете піти на діалог, хочете відшкодування за рахунок місцевого бюджету, а місцевий бюджет це нарахування податків. Люди платять податки, комунальні послуги і відшкодування з місцевого бюджету виглядатиме так, ніби ви і я по другому разу платитимемо за комунальні послуги і питання стає одне, навіщо ви подавали це підприємство в стадію банкруцтва. Давайте це вирішить суд: ліквідація або інші варіанти. Тому конфлікт це дуже гучно сказано, у моєму розумінні, а от протистояння інтересів так.
3. Наразі відкрита кримінальна справа, в якій фігурують представники Вознесенського виконкому. Чи слідкуєте ви за цією справою та як вона на вашу думку впливає на життя громади?
Для мене та ситуація яка сталась вона була трохи шокуюча, оскільки сталась безпосередньо у одному з найбільшому міст мого округу і по суті центр Вознесенського району. Я уже наголошував під час свого виступу, що перш за все проблема в тому як різні ЗМІ, а особливо ЗМІ які не мають обличчя офіційного надали цю інформацію громадянам і мешканцям Миколаївської області. Тому що ні ви ні я не застраховані по різним речам, які зараз відбуваються в країні ви бачите і діяльність деяких блогерів і коли вручають підозру як ЗМІ без обличчя надають цю інформацію народу. Підозра це не вирок, це говорить про те що людина іде в суд, де буде вирішуватися з одної сторони правоохоронні органи і прокуратура як орган який виступає звинуваченням і людина яка зі своїм адвокатом буде відстоювати соє чесне ім*я і правомірність даної підозри. На превеликий жаль, на сьогоднішній день висвітлили цю новину ніби людина вже винна. Що втратить місто я вам скажу, це на мою думку один з найталановитіших людей Вознесенського району всього. Він вирішив питання паркування, він з мером займався всім благоустроєм міста тому оцінювати зараз правопорушення яке йому інкримінують я не можу, це вирішить суд. Але моя думка як спеціаліста, я вважаю що це людина була на своєму місті. Особливо те що вона зробила для міста Вознесенськ. Да, ті люди, яких оштрафували за парковку, але вибачте, всі ці гроші пішли в бюджет міста. В Миколаєві такого немає, наскільки я знаю. З минулим мером він пропрацював систему, не містяни мали картку з пільгами. Також зауважимо в якому стані знаходиться медицина у Вознесенську. Вона зараз краще ніж в Южноукраїнську, де бюджет міста в декілька разів. В нас тут і були певні моменти і ініціативи щодо інсультної програми. По суті це програми команди в якій була ця людина і яка це все робила. Що складеться в суді ми не знаємо, але я звертаюсь до всіх громадян, що підозра не є обвинувальним актом.
4. Нещодавно Президент звільним голову району Сергія Шурабуру, чи є вже кандидатури на це місце і як ви можете оцінити діяльність Сергія Олеговича Шурабури за час роботи.
Я не знаю, зі мною не радяться, це повністю повноваження військової обласної адміністрації. Ходять лише чутки, я не хочу їх коментувати, тому що кожен себе може бачити на цій посаді. Кабмін звільнив ще 21 лютого, Президент звільнив нещодавно, тобто людина була ще 4 місяці на посаді. Я особисто дуже здивований що він звільнився, я думаю що це було питання може і втоми, але Вознесенський район по всім показникам перший в області, це ви можете перевірити за офіційними даними. Дійсно, не знаю, це безпосередньо повноваження РВА, а не народного депутата, але може у нас є можливості ще надані законом від районної ради подати кандидатуру.
Додатково пан Чорноморов також відповів на питання залученні інвестицій у розвиток району та області в цілому, розповів про можливі подальші перспективи та основні напрямки роботи, які вже розпочаті. Хочеться зазначити, що також нардеп наголосив, що основним питанням, на яке він просив звернути увагу під час закордонних відряджень це напрямки енергетики, сільського господарства та рекреацію саме Вознесенського району.