Щороку, 9 березня, Україна відзначає річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Сьогодні Кобзарю 209 років, а його ім'я стало особливо священним і знаковим для українського народу.
Гасло «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!» стало мотивацією для усього народу, а вірші великого сина України цитують все частіше, адже вони показують як важливо бути згуртованими та об'єднаними проти ворога і залишатись мужніми і незламними.
У Вознесенську пам'ять видатного українського митця вшанували у багатьох закладах та установах, а Художній музей ім. Кібрика встановив арт-об'єкт "Шевченко серед нас", виконаний у стилі кубізм, що створений в рамках проєкту "Творчий спадок Тараса Шевченка у сучасному прочитанні".
Колаж розміщено на склі музею і кожен бажаючий може зробити фото з Кобзарем.
На честь дня народження українського пророка ми знайшли кілька цікавих фактів про життя Тараса Григоровича і ділимося ними з вами:
- За життя Кобзаря більше цінували як художника, ніж як поета. Він був улюбленим учнем Карла Брюллова, а в 1860 році був удостоєний звання Академіка гравіювання від Імператорської Академії мистецтв за гравюру за картиною Рембрандта Притча про робітників на винограднику.
- Тарас Шевченко багато разів за своє життя закохувався. Серед симпатичних йому жінок були польська швачка Дзюня Гусиковська, натурниця Амалія Колберг, княжна Варвара Рєпніна-Волконська, дружина полковника Ганна Закревська.Після повернення із заслання Тарас закохався в 14-річну актрису Катерину Піунову, а останнім коханням його стала 20-річна служниця Ликера Полусмак. До самої смерті Тарас Григорович мріяв знайти кохання і побудувати сім’ю, але ні з ким не склалися тривалі стосунки.
- Поет завжди одягався досить модно, оскільки добре заробляв у Петербурзі, будучи успішним портретистом. У своєму щоденнику він писав про величезне задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша за 100 рублів, що було значною сумою для того часу.
- 1384 – стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено в світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 – в 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї тощо. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили в 1881 році в місті Форт-Шевченко.
- У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка.