За версією слідства, чоловік співпрацював з російською спецслужбою: передавав їй інформацію про позиції українських бійців у Миколаївській області, персональні дані військовослужбовців та співробітників ДСНС, паролі для проходження блокпостів, результати обстрілів та загальну оперативну ситуацію в регіоні. Крім того, корегував вогонь по цивільних і військових об’єктах та інформував окупантів про російських військовополонених, яких затримали на Миколаївщині.
Германа обвинувачують у державній зраді в умовах воєнного стану. Цей злочин карається позбавленням волі на строк 15 років або ж довічним ув’язненням.
Вирок про довічне ув’язнення для екскерівника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа зала засідання зустріла оплесками та вигуками "Слава Україні". Посадовця визнали винним у держзраді та передачі російським військовим інформації про розташування українських Збройних сил. Родичі прийшли з портретами загиблих воїнів у казармах в Миколаєві 18 березня.
"Винним себе не вважаю. Прошу прийняте законне та справедливе рішення судом", — промовив засуджений Геннадій Герман.
Після оголошення вироку Геннадія Германа закидали сирими яйцями.
Колегія судів Приморського районного суду Одеси зазначила, що, окрім довічного ув’язнення, майно Геннадія Германа буде конфісковано на користь держави.
"Якби законодавством України був передбачений розстріл, ми були б раді якби його розстріляли. На жаль, законодавство України у воєнний час передбачає тільки для зради такого рівня пожиттєве позбавлення волі. Тому ми задоволені цим вироком, тому що у нас немає іншого передбаченого законом покарання", — зазначила мати загиблого військового Оксана Руцька.