Як відомо, працівники підприємства «Зорі над Бугом» відмовилися визнавати новим директором Сергія Коцюбу, який отримав посаду, вигравши конкурс. Трудовий колектив вважає, що конкурс було проведено незаконно та вважають своїм керівником Юрія Єлиневського.
У свою чергу Сергій Коцюба звинуватив Єлиневського в тому, що через його дії на підприємстві накопичуються борги, у тому числі й із заробітної плати.
– «Насамперед, я хотів би сказати, що це питання не має кольору партії, гасел та жодного політичного забарвлення. Це питання справедливості та, найголовніше, благополуччя людей, які працюють у цьому господарстві. Більшість із вас, як я знаю, мають пряме відношення до аграрного сектору Миколаївської області. І я вважаю, що ніхто з вас не ставить під сумнів професіоналізм Єлиневського Юрія Юрійовича, який упродовж 18 років доводив це в академії аграрних наук своїми здобутками в науці та економічними показниками як на рівні області, так і всієї держави. «Зорі над Бугом» входять до десятки найкращих підприємств Національної академії аграрних наук на сьогодні. Це показове підприємство, яке завжди допомагало і області, і громаді, в якій знаходиться, і навіть, за людською добротою.
Також народний депутат повідомив, що члени комітету Верховної Ради з аграрних питань підтримали звернення до керівництва Аграрної академії наук та правоохоронних органів, аби розібратися у ситуації.
— «Щоб розібратися, як у конкурсі перемогла людина, яка не має жодного відношення до сільського господарства. Це обурення, оскільки ми, як члени аграрного комітету, розуміємо, що діється в аграрній академії. Переконаний, що незабаром Верховна Рада створить тимчасову слідчу комісію, яка візьме під власний депутатський контроль усі рейдерські заходи, які відбуваються зараз Миколаївською областю та по всій Україні», — заявив Чорноморов.
Крім цього, нардеп закликав депутатів облради підтримати звернення до державних органів влади з проханням розібратися з питанням призначення директора держпідприємства «Зорі над Бугом».
– «Прошу у цьому питанні виступити монолітом та підтримати хоча б людей, які там працюють. На моє власне переконання і суб'єктивну думку, нова людина, яка прийде, не знатиме, чим живуть люди цього підприємства, що їх хвилює, скільки у них дітей і що діти матимуть у майбутньому», — заявив нардеп.
Після виступу Чорноморова до нього звернувся заступник голови облради Володимир Фроленко, який попросив «включитися» у ситуацію із ще сільгосппідприємством – «Степове».
– «Хотів би сказати, що я тут не для доповіді від аграрного комітету чи від Аграрної академії наук, і ваше питання не стосується теми. Це по-перше. По-друге, «вмикатися» можуть лише світильники та інші електроприлади. Тут було питання щодо депутатської етики: прошу дотримуватися професійного сленгу, який тут має бути прикладом. І, по суті, щодо «Степового» та «Виноградної долини»: ці два підприємства знаходяться під управлінням Фонду держмайна, які були передані ним у 2019-му році», — заявив нардеп і запропонував Фроленко і депутатському корпусу з питання «Степового» та "Виноградної долини" звертатися до Кабінету міністрів України у відомстві якого знаходиться Фонд держмайна.